Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
  • Збільшити розмір шрифту
  • Стандартний розмір шрифту
  • Зменшити розмір шрифту

Молоді лучани за ремонт доріг, підземний перехід і довіряють громадським організаціям

Результати опитування  щодо оптимізації інфраструктури міста

Асоціація молодих політологів і політиків 12-16 травня 2008 року провела дослідження щодо оптимізації інфраструктури міста Луцька, опитавши 404 респонденти віком від 18 років. Вибірка дослідження побудована з урахуванням дизайн-ефекту, що становить 1.05, і репрезентує населення міста Луцька  за віком, статтю, освітою та місцем проживання, оскільки опитування проводилося в усіх житлових районах міста. Похибка вибірки не перевищує 4.87%. Обробка даних здійснювалася в статистичному пакеті SPSS.

Молодь віком від 18 до 34 років у загальній частці опитаних становила 43.5%. Тому хотілося б зупинитись на пріоритетних та найрезультативніших відповідях молодих жителів Луцька, адже вони продемонстрували досить активно власну позицію, що подекуди відрізнялась від загальних результатів.

Найважливіші проблеми та їх вирішення

З переліку проблем, що першочергово потребують вирішення, молодь міста найбільш пріоритетними вважає ремонт автомобільних доріг – 60.9% опитаних звернули на це увагу. Також досить важливим (респонденти мали правло обрати кілька відповідей) молоді лучани вважають освітлення вулиць та підтримання на них порядку – 38.5%, будівництво соціального житла – 37.9%, забезпечення місць для відпочинку, «озеленення» міста – 36.2%, а на проблемах «автомобільних пробок» на дорогах наголосили 25.9% респондентів. Дещо менше набрали інші проблеми. Так, 20.7% респондентів визначили реформування житлово-комунальної галузі, для 20.1%  важливим є регулювання кількості казино, ігрових клубів, барів і літніх кафе, 19.5% відзначили необхідність ремонту фасадів будинків, 8.6% опитаних бачать проблемою паркування автомобілів, 3.4% називали інші відповіді. Тому за результатами бачимо, що проблема мобільності, благоустрою вулиць та власної домівки стоять досить гостро, є основними та кричущими сьогодні для молодого покоління.


Оцінюючи, як власне міська влада вирішує проблеми міста, в тому числі і вже висвітлених, молоді лучани оцінили ці потуги в середньому аж на 2.76 за п’ятибальною шкалою. Слід зауважити, що ця цифра  майже не перевищує загальний показник по Луцьку який становить 2.72.


Водночас рівень зацікавленості життям міста та його подіями у молодих лучан доволі високий. Адже 91.3% опитаних молодих респондентів постійно або хоча б інколи цікавляться подіями міста.

Довіра до влади та об’єднань громадян

Серед завдань дослідження також було виявлення ступеня довіри до влади та об’єднань громадян. Пропонувалось оцінити довіру до міського голови, депутатів міської ради, громадських організацій, релігійних громад. Так, середній коефіцієнт довіри до  міського голови становить 2.69, в депутатів – 2.55. Громадські організації отримали 2.92 в середньому коефіцієнті, релігійні громади – 2.67.

Рисунок1. Коефіцієнт довіри до влади та об’єднань громадян
за п’ятибальною шкалою

 

Такі дані дещо різняться в порівнянні із загальною картиною довіри. Зокрема, серед усіх респондентів середній коефіцієнт довіри до міського  голови – 2.62; депутатам – 2.49; громадським організаціям–2.77; релігійним громадам – 2.82.

Якість перевезень у маршрутних таксі

Опитуванням досліджувалося чи підтримує молодь  рішення з впорядкування дорожнього руху, коли маршрутні таксі зупиняються на визначених зупинках, та чи підвищилася з початку 2008 року якість перевезень у маршрутних таксі. Позитивно до впорядкування руху маршрутних таксі ставляться 77.7% респондентів, негативно – 18.9%, а 3.4% не змогли дати однозначної відповіді. Щодо якості перевезень, то тут сформувалась наступна ієрархія оцінок, оскільки за умовою опитування оцінювали за п’ятибальною шкалою. Отже: 1 бал за якість перевезень поставили 15.1% опитаних ;?2? – 23.6% : ?3? – 24.7% ; ?4? –  28.2%, а на 5 балів оцінили роботу маршрутних таксі 8.0% респондентів.

Рисунок 2. Якість маршрутних перевезень


Таким чином, середній коефіцієнт підвищення якості перевезень склав 2.89, тобто спостережена характеристика певного підвищення якості в оцінках.

Реконструкція Театрального майдану

Асоціацією молодих політологів і політиків назріле і дискусійне серед громадськості міста  питання реконструкції Театрального майдану вперше вивчалось ще у лютому 2007 року. Тож представники дослідницької групи поцікавились ставленням до реконструкції Театрального майдану та будівництва підземного переходу і в черговому дослідженні організації. Молодь розставила все на свої місця, давши відповіді, за якими була сформована наступна позиція. Серед поінформованих про проект молодих лучан ідея будівництва цікавить 68.6% респондентів: 46.7% цілком підтримують ідею будівництва підземного переходу, частково підтримують 21.9% опитаних, 21.9% не підтримали таких прагнень, а 9.5% не сформували однозначної думки.

Висновки

За результатами проведеного дослідження, порівнявши відповіді молодіжної частини респондентів із загальною аудиторією опитаних, помітно певні особливості у відповідях молодих лучан.
1. Абсолютна більшість молодих лучан цікавляться життям міста.
2. Серед найбільш пріоритетних проблем, найважливішим, на думку молоді, є ремонт доріг, освітлення вулиць та підтримання на них порядку, будівництво соціального житла, забезпечення місць для відпочинку та  «озеленення» міста. Поряд з тим ступінь вирішення представниками міської влади проблем міста навіть дещо вищий за рівень довіри до її представників.
3. Найбільше довіряють молоді лучани громадським організаціям, найменше – депутатам міської ради. Перша позиція тут відрізняється від загальними результатів відповідей усіх респондентів, де найбільший рівень довіри у релігійних громад. Водночас збереглася тенденція вищої довіри до керівника міста порівняно з місцевими депутатами. До того ж, серед молоді у міського голови тут друга, а не третя позиція рейтингу.
4. Понад три четвертих молодих лучан підтримують впорядкування дорожнього руху маршрутних таксі. Молодь міста відзначає також незначне покращення якості маршрутних перевезень.
5. Понад дві третини поінформованих молодих лучан підтримують ідею реконструкції Театрального майдану і будівництва підземного переходу.


Отже, в світлі результатів, які в порівнянні із загальними відповідями є значно оптимістичнішими, хочеться побажати  МОЛОДІ надалі випромінювати позитив, годувати ним усіх тих, хто вже давно повісив ніс, активізувати оптимізмом інших. Дякуємо всім респондентам, котрі відгукнулись  та взяли участь у опитуванні. Так тримати! Адже висловлюючи свою позицію – Ви формуєте своє майбутнє!


Станіслав ДЕМЧУК,
експерт Асоціації молодих
політологів і політиків

 

П'ятниця, 30 травня 2008 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

exit-poll.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: