Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
  • Збільшити розмір шрифту
  • Стандартний розмір шрифту
  • Зменшити розмір шрифту

Соціальні перспективи крізь призму революційних змін


Загальна інформація про дослідження

Дослідження громадської думки із вивчення соціальних перспектив крізь призму революційних змін виконане Волинською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих політологів і політиків».

Завдання дослідження

1. Вивчити особливості оцінки теперішньої ситуації лучанами.

2. З’ясувати соціальні очікування від майбутнього політичного року серед жителів міста.

3. Оцінити подальші особисті перспективи через революційні зміни в державі.

4. Встановити рівень підтримки пропозицій нової влади.

5. Виявити соціально-демографічну обумовленість оцінки політичних подій.

Методика дослідження

Польовий етап – з 28 лютого до 3 березня. Обсяг вибірки – 410 жителів міста Луцька. Статистична оцінка похибки – 5%. Вибірка – квотна, репрезентативна для населення міста за віком (від 18 років і старші), статтю, місцем проживання (опитування здійснювалося в усіх житлових районах Луцька пропорційно до кількості населення).

Метод збору інформації: стандартизоване інтерв’ю. Обробка отриманої інформації здійснювалася у статистичному пакеті SPSS.

 

Загальні результати дослідження

1. Щодо оцінки теперішньої ситуації в цілому нормальною для себе її оцінили 9.0% лучан, ще для 25.0% «все не так погано і жити можна», для 43.0% «жити важко, але можна терпіти можна», тяжким і нестерпним вважають своє становище 23.0% жителів нашого міста. Чоловіки оптимістичніше оцінюють свою теперішню ситуацію у цілому, аніж жінки. Більш схильні до позитивних відповідей люди з вищою освітою.

2. Переважна більшість опитаних (56.6%) вважають, що впродовж року життя зміниться на краще, 31.9% думають, що змін не відбудеться, а 11.5% очікують погіршення життя. Погіршення або відсутність змін частіше очікують лучани з вищою освітою, тоді як з середньою спеціальною освітою більше очікують змін на краще.

3. Більшість опитаних (52.5%) відчувають себе у «виграші» від революційних змін, меншість (7.7%) – у «програші»; 39.8% ще не в змозі чітко визначити подальшу власну перспективу. Знову ж таки жителі міста із вищою освітою частіше схиляються до критичніших оцінок, із середньою спеціальною освітою до позитивних.

4. Прихильники партії «Батьківщина» порівняно частіше вважають нинішню ситуацію нормальною, симпатики руху «Правий сектор» дещо більш схильні оцінювати власне становище нестерпним, «свободівці» та «ударівці» більше схильні говорити що «все не так погано».

5. Більшість опитаних лучан підтримують ідеї люстрації на всіх рівнях влади (89.8%), схвалюють заборону балотуватися тим, хто був депутатом принаймні останні 2 скликання (72.5%), позитивно сприймають призначення лідерів Майдану на ключові посади (64.6%). Щодо останньої відповіді, то рідше підтримують таку ідею лучани із вищою освітою.

Завантажити повну версію дослідницького звіту

Вівторок, 18 березня 2014 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

elect.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: