Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
 • Збільшити розмір шрифту
 • Стандартний розмір шрифту
 • Зменшити розмір шрифту

Політико-соціальні переконання лучан

Дослідження громадської думки із вивчення політико-соціальних переконань лучан було здійснене волинською обласною молодіжною громадською організацією «Асоціація молодих політологів і політиків».

Проаналізований у звіті блок питань сформульований та досліджений виключно з ініціативи колективу Асоціації молодих політологів і політиків. Дана інформація не має спеціального «замовника» та зібрана в інтересах інформування громадськості міста та області про головні політико-соціальні переконання лучан.

Польовий етап здійснено 21 – 28 квітня 2010 року.

Завдання дослідження
 1. З’ясувати ставлення громадян до розвитку політичної ситуації в Україні, оцінку лучанами спроможності Кабінету Міністрів України вирішити проблеми в економічній сфері.
 2. Встановити рівень довіри до основних інститутів центральної і місцевої влади.
 3. Визначити лідерів думки, які формують сприйняття політичних подій в сім’ях респондентів.

Методика дослідження

Інтерв’юерами Асоціації молодих політологів і політиків з 21 до 28 квітня було опитано 398 жителів міста Луцька.

Вибірка дослідження – квотна, репрезентативна для дорослого населення міста  за віком, статтю та місцем проживання (опитування здійснювалося в усіх житлових районах Луцька пропорційно до кількості населення). Статистична оцінка похибки не перевищує 4.95%.

Метод збору інформації: стандартизоване інтерв’ю. Обробка отриманої інформації здійснювалася у статистичному пакеті SPSS.

ГОЛОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Більшість учасників опитування (55.3%) вважають, що політичні події в Україні розвиваються в неправильному напрямку. Правильним напрямок розвитку вітчизняної політики охарактеризували 30.6% респондентів, 14.1% опитаних вагалися із відповіддю.
 2. Мешканці Луцька переважно не довіряють органам державної влади та державним інституціям. Помітно, що органи центральної влади програють місцевим, які мають дещо більший відсоток довіри.
 3. Лідерами рейтингу довіри стали Збройні сили України (59.9%), обласна адміністрація (47.3%) та міська влада (44.4%). У рейтингу недовіри перші позиції отримали  місцеві суди (64.5%), Верховна Рада (64.2%) та Кабінет Міністрів України (61.4%).
 4. Позитивний баланс довіри має лише неполітична інституція: Збройні сили України (баланс довіри-недовіри +25.6 %). Значне мінусове співвідношення позитивних і негативних оцінок у місцевих судів (–33.6%), Верховної Ради (-30%), Кабінету Міністрів України (-25%), міліції (–24.4 %) та Президента України (-19.4%).
 5. Від уряду Миколи Азарова більшість респондентів переважно не чекають особливих змін: 40.5% опитаних лучан вважають, що нічого не зміниться, 30.4% сподіваються на покращення в економіці, 20.9% респондентів очікують погіршення економічної ситуації в державі, 8.2% не визначилися з відповіддю.
 6. Найбільші сподівання на діючий Кабінет Міністрів покладають лучани віком 42-53 років, найбільше песимістів щодо діяльності уряду помічено серед респондентів віком 18-29 та старших 54 років.
 7. Помітно, що при оцінці політичних подій домінує чоловічий погляд: 62.4% жінок визнали найбільш авторитетною політичну думку чоловіка, а лише 13% чоловіків у політиці віддають перевагу поглядам дружини. Лише у сім’ях респондентів з середньою та неповною середньою освітою дещо частіше авторитетніше коментує політичні події дружина. Вплив одного з членів подружжя найбільш сильний серед осіб віком 42-53 років, лучани передпенсійного та пенсійного віку, за їх власним визнанням, частіше цінують та пропонують власну думку, а вплив батька та матері порівняно сильніший серед молоді (18-29р.). Причому більш домінантною в цьому процесі є думка батька - 23,1% опитаних молодих лучан визнали її найбільш впливовою щодо оцінки політичних подій.
 8. При оцінці політичних подій для 59,3 % респондентів дуже важливими є думки їхніх близьких. Найпопулярніші індикатори впливу на формування лідера політичної думки в сім’ї – обізнаність, цікавість до політики та вплив глави сім’ї на політичні погляди своїх близьких.

 

Завантажити ПОВНУ ВЕРСІЮ дослідницького звіту

Вівторок, 11 травня 2010 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

imidg_2.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: