Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
  • Збільшити розмір шрифту
  • Стандартний розмір шрифту
  • Зменшити розмір шрифту

Криза демократії: позиція Громадянської Асамблеї України

У Луцькому прес-клубі реформ відбулася прес-конференція волинських учасників IV Форуму Громадянської Асамблеї України «Криза демократії в Україні. Позиції громадянського суспільства», що відбувся 22 березня у Києві. Про напрацювання цієї зустрічі громадських організацій розповіли: регіональний координатор ГАУ у Волинській області Олександр Новосад, голова Фонду місцевого розвитку Петро Верзун, виконавчий директор Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Шелеп та голова Центру ефективної комунікації Альона Сидорчук.

Делегати від Волині представили позицію громадських організацій та основні документи форуму - "Заяву Громадянської Асамблеї України щодо виборів народних депутатів України у 2012 році", "Заяву IV Форуму Громадянської Асамблеї України з питань дотримання прав людини і основоположних свобод та розвитку громадянського суспільства", "Заяву IV-го Форуму Громадянської Асамблеї України з питань конституційної реформи та Конституційної Асамблеї".

Зокрема Петро Верзун акцентував увагу на законопроекті «Про громадські об’єднання». Згідно із ним, громадські організації більше не будуть територіально прив’язані, спроститься процедура реєстрації, дозволятиметься здійснення підприємницької діяльності. Тож, на думку голови Фонду місцевого розвитку, він дозволить консолідувати сили організації, аби не допустити кризового стану демократії в Україні.

Такої ж думки Альона Сидорчук, яка вважає, що громадським організаціям потрібно налагодити комунікацію між собою задля підвищення ефективності їхньої діяльності.

Михайло Шелеп говорив про те, що ГАУ – це спроба створити певну мережу для дискусії громадського сектору. Зокрема дискутували і про парламентські вибори, які відбудуться восени.

«Якість політичного виборчого процесу повинна бути змінена», - вважає виконавчий директор ЦПАВК. Зокрема він кандидатів у нардепи вимагається прозорість, щоб оприлюднювали не лише гасла, а й свої програми. Також вони повинні оголосити перелік чиновників, які, ймовірно, займатимуть державні посади.

Також під час прес-конференції прозвучала думка, що якщо політики все ж не виправдають довіри українців, то «громадські активісти повинні думати про те, щоб балотуватися до Верховної Ради», і «не цуратися такої можливості», щоб відстоювати інтереси українського суспільства.

«Якщо політики обманять людей, то черга настане громадських організацій… Але це, в принципі, ненормально», - зауважив Михайло Шелеп.

За матеріалами "Волинського інформаційного порталу" та "Громадського порталу Волині"

Фото Богдани Стельмах

Вівторок, 27 березня 2012 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

kontent2.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: