Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
  • Збільшити розмір шрифту
  • Стандартний розмір шрифту
  • Зменшити розмір шрифту

Заява Оргкомітету Громадянської Асамблеї України щодо формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї

«Конституція – це основні правила, що схвалюються й дотримуються суспільством, та на базі яких розвивається держава. Україна потребує нової Конституції – не компромісу еліт чи кланів, а справжнього нового суспільного договору.

Нова Конституція має реалізувати запит громадян на становлення й розвиток української держави. Саме тому Конституція має бути розроблена не секретаріатом Президента і ухвалена не Верховною Радою чи маніпулятивним референдумом, а виключно Конституційною Асамблеєю – установчим органом, який фактично засновує нову республіку, державу громадян.»

Саме ця позиція об’єднала делегатів І-ї Громадянської Асамблеї України 24 липня 2007 року. З того часу абсолютна більшість організацій і інституцій громадянського суспільства України постійно наполягали на необхідності скликання Конституційної Асамблеї.

І ось нарешті УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ про Питання формування та організації діяльності Конституційної Асамблеї. Але на жаль цей Указ підвердив слова з Заяви ОК ГАУ з приводу 20-ї річниці Незалежності України:

«Нова владна команда замість впровадження системних державо утворюючих реформ займається імітацією реформ перед зовнішніми партнерами, замість боротьби з корупцією – бореться зі своїми політичними опонентами, замість надання громадянам можливості реалізації їх права на установчу владу – девальвує назви органів установчої влади.»

Громадянська Асамблея України  змушена визнати, що Указ № 31/2012 від 25 січня 2012 року порушує базові принципи установчої влади, а саме: делегати КА мають обиратись та мають бути обмежені в політичних правах. А принципи делегування, зазначені в Указі, попри наявність в переліку дійсно провідних організацій громадянського суспільства, дають змогу не вважати цей орган навіть незалежним дорадчим органом.  Так, як і Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства, хоча сам факт її створення безумовно вітається.

Ми закликаємо Президента України та Верховну Раду України ухвалити такі зміни до Конституції або спеціальний Закон, які передбачатимуть скликання установчих зборів – Конституційної Асамблеї для розробки та ухвалення нової Конституції України, делегати якої обиратимуться на прямих виборах та не матимуть права обиратись чи призначатись до вищих органів державної влади протягом 10 років.

В іншому випадку ми заявляємо про готовність скликати Громадянську Конституційну Асамблею.

 

Четвер, 02 лютого 2012 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

monitor.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: