Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
  • Збільшити розмір шрифту
  • Стандартний розмір шрифту
  • Зменшити розмір шрифту

Демократія. Постскриптум

 

Голова Асоціації молодих політологів і політиків  Олександр Новосад був гостем передачі «Постскриптум», що виходить на хвилях радіостанції «Луцьк». Ведучий – редактор політичних програм Тарас Літковець зосередив увагу на кризовому стані української демократії, її еволюції та проблемах громадянського суспільства України.

На думку Олександра Новосада, головною проблемою розвитку української демократії є те, що нам так і не вдалося повністю збудувати правову державу. А еволюція української демократії за останні 20 років проходила такі етапи:

1.     Перехідний період від тоталітаризму до демократії через авторитаризм. В українській демократії тоді споглядалися значні елементи авторитаризму.

2.     Демократичний період, але з неправовою, повністю несформованою демократією. В цей час хоч Україна і визнавалася вільною країною з точки зору міжнародних громадських інституцій, але досить сильною все ж залишалася проблема невиконання законів та ігнорування Конституції.

3.     Повернення до авторитарних тенденцій.

Тобто, дійсну, ефективну демократію нам так і не вдалося збудувати.

Іншою темою обговорення була діяльність Громадянської Асамблеї України, її ініціатив з організації громадянського суспільства щодо демократичного і європейського розвитку України. Олександр Новосад наголосив, що, ГАУ завжди наголошувала: крім потреби ефективного вдосконалення Основного Закону, потрібно першочергово дотримуватися норм чинної Конституції.

Також голова Асоціації молодих політологів і політиків відповів на запитання щодо європейського вибору України, нещодавніх парламентських виборів у Росії та охарактеризував роль політичної соціології в розвитку демократії.

Аудіозапис передачі можна прослухати тут.

Вівторок, 20 грудня 2011 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

trening.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: