Асоціація молодих політологів і політиків

Розмір тексту
  • Збільшити розмір шрифту
  • Стандартний розмір шрифту
  • Зменшити розмір шрифту

Вибори-2010: перебіг кампанії та прогноз результатів

 

Ігор КУЦ,
експерт Асоціації молодих політологів і політиків


 

17 січня 2010 р. відбудуться чергові вибори   Президента України. Це вже п'яті за рахунком вибори   глави держави за час незалежності. Нинішні   президентські вибори мають ряд особливостей.

Особливості Виборів-2010

1. Вибори проходять при дуже великій недовірі народу до влади. Хоча за даними соціологічних опитувань очікується досить висока явка у день голосування. Прогнозується, що у президентських виборах візьмуть участь понад 70% виборців (є дані і про 85,2%). Такий стан речей показує, що хоч і існує недовіра до влади, зате кожен українець усвідомлює свій внесок у розвиток держави. Також народ очікує багатьох змін від нового глави держави і вірить, що його інтереси Президент буде захищати в майбутньому.

2. Адмінресурс. Як ми знаємо, вибори-2004   проходили зі значним використанням адмінресурсу. Було чимало фальсифікацій,   провокацій… Ці  вибори мають трохи іншу ознаку. Використовувати адмінресурс на   даний момент   можуть як мінімум четверо   кандидатів у Президенти України – це Ю.   Тимошенко, В. Янукович, В. Литвин, В.   Ющенко. Всі вони так чи інакше можуть використовувати державні кошти у своїх цілях. Таким чином, адмінресурс використовується не в інтересах одного гравця, а декількох, що призводить до його розпорошення і меншого впливу на результати виборів.

3. Розмежування України. Після виборів-2004 р. всі думали, що Україна буде цілісною. Не буде більше поділу держави на Захід і Схід. Це неправда. І на сучасному етапі передвиборчої кампанії є яскраві ознаки поділу держави за регіональною ознакою на Захід, Схід, Центр, Північ і Південь. Наші політики знову розігрують стару монету з майбутнім розвитком держави. Західні регіони прагнуть до Європи, а східні – до РФ. Дивно лише те, що загалом у програмах кандидатів іде мова про об’єднання держави, хоча на справді бачимо зовсім іншу картину.

4.Робота з виборцями. Дивною виглядає робота з пересічними виборцями. В основному народ дізнається про вибори із ЗМІ, політичних наметів, різних чуток, концертів і зустрічей з кандидатом. Тобто іде своєрідна віртуальна агітація. Не має такого виду діяльності із виборцем як «ходіння від дверей до дверей». Завдяки цьому можна було б дізнатися про проблеми суспільства і побачити наочно реакцію людей на ту чи іншу політичну силу.

5. Вибори дешевшають. Так справді Вибори-2010 р. за оцінками експертів будуть значно дешевшими за попередні. Тобто наші олігархи через економічну кризу змушені на всьому економити, навіть і на виборах.

Про особливості кампанії трохи розібралися, перейдемо до прогнозів.

Думаю багато хто зі мною погодиться, що основна боротьба на цих виборах розгортатиметься між Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко. Цікавим буде хто займе бронзу. В цьому питанні я схиляюсь до того, що Сергій Тігіпко займе цю позицію. Адже темпи зростання його рейтингу це яскраво демонструють.

Отже, основна боротьба - другий тур. Не будем говорити про різні там дані соцопитування, агітувати за когось. Просто спробую зробити логічний, з власного погляду, висновок про переможця виборів.

Вибори обов’язково проходитимуть у два тури.

1 тур. В. Янукович займає перше місце з понад 30% голосів виборців; на другому місці Ю. Тимошенко з понад 22% голосів. Третім буде С.Тігіпко з понад 11% голосів виборців. Інших кандидатів називати не буду.

2 тур. Тут перемогу, на мою думку, здобуде однозначно Ю. Тимошенко з понад 45% підтримки виборців. В. Янукович точно буде другим і матиме понад 35% голосів.

Багато зададуть питання: "А звідки у вас Ігоре такі дані?" і т. д. Це просто інтуїція і трохи логіки.

Чому переможе Ю. Тимошенко? Тут все просто. Звичайно, у першому турі вона буде другою, зате у другому… У другому турі за неї будуть голосувати ті, хто раніше підтримував інших кандидатів на Заході, Півночі і Центрі країни. Тобто вона здобуде перемогу на Заході, Півночі, частково у Центрі і матиме достатній рівень підтримки на Сході і Півдні.

В. Янукович має стабільний електорат на Сході і Півдні, може здобути певні перемоги у Центрі. Правда Захід і Північ його мало підтримає. Тобто В. Янукович не намагається здобути прихильність більшості виборців, швидше він прагне зберегти тих, що вже має.

Враховуючи вказані аргументи, Ю. В. Тимошенко - наступний Президент України. Це не агітація. Просто невеличкий прогноз.

 

Понеділок, 28 грудня 2009 адміністратор  

Щоб мати можливість додавати коментарі, Вам необхідно зареєструватись. Якщо Ви вже зареєстровані, просто увійдіть на сайт під власним іменем і паролем. Деякі матеріали сайту можуть бути доступні для перегляду лише зареєстрованим користувачам.

Напрямки роботи

trening.jpg

Події

 

Ключові гравці у виборах міського голови Луцька

 

Понад 83% лучан підтримують вступ до НАТО

Більшість мешканців Луцька - 83,6% вважають, що Україні потрібно вступити до НАТО. Про це свідчать...

 

Чи підтримують у Луцьку ініціативи нової влади?

 

Чоловіки у Луцьку - більші оптимісти, ніж жінки

 

Книга про історію становлення інститутів громадянського суспільства

    Презентація цього видання відбулася  у приміщенні Волинської обласної універсальної бібл...

Опитування

Я ставлюсь до політики: